День безпечного Інтернету

Щорічно кожного другого вівторка лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). 8 лютого 2022 року він проходитиме під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”, яке закликає всі зацікавлені сторони об’єднатися, щоб зробити Інтернет безпечнішим і кращим місцем для всіх користувачів, особливо для дітей та молоді.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету, це запрошення до спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду. День безпечного Інтернету надає унікальну можливість для проведення заходів з онлайн-безпеки  разом зі всім світом.

Важливість питання безпечного Інтернету зумовлена тим, що сучасна людина не уявляє свого життя без глобальної мережі, оскільки та дає багато інформації й можливостей. Однак, молоде покоління не завжди усвідомлює, що може чекати на них у віртуальному просторі. Значимість проблеми безпечного Інтернету потребує постійної уваги до неї з боку закладу освіти та батьків.

З метою підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту дитини від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі рекомендовано провести у закладах освіти інформаційно-просвітицькі заходи до Дня безпечного Інтернету.

Навчально-методичні ресурси:

Безпека дітей в Інтернеті (вебсайт Міністерства освіти і науки України)

Керівництво із соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в Інтернеті

Навчально-методичний посібник “Онлайк”

Навчально-методичний посібник «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість»

ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ/Відео для дітей/Початкова школа/НУШ

Навчальні матеріали проєкту #Stop_SEXтинг

“Кібербулінг – що це та як це зупинити?” (відповіді від фахівців ЮНІСЕФ, міжнародних експертів з питань кібербулінгу та захисту дітей)

Освітній серіал “Про кібербулінг для підлітків”

Як захистити дітей в інтернеті? підбірка матеріалів для педагогів та батьків ві ЮНІСЕФ та Всеукраїнського громадського центру “Волонтер”:

Онлайн-курс “Права людини в освітньому просторі”

Вікіпедія:Інтернет-безпека

Відеорозмова з професійними спільнотами “Безпека підлітків у мережі Інтернет”

Курс із мережевого етикету й безпеки

Мікрокурс “Безпека дитини в Інтернеті: від загроз до можливостей” від платформи “Уміти”

Посібник Клан Кліц-Клац. Виховання дітей в цифрову еру

Робочий зошит для підлітків the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо)

Методичні рекомендації до використання в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти навчально-методичного посібника та робочого зошита „Інтернет, який ми хочемоˮ (the Web We Want)

Цифрові інструменти та можливості Google для інформаційної безпеки: відео

Допомагаємо дітям досліджувати Інтернет свідомо. Центр безпеки Google

Посібник з протидії мови ненависті «Закладинки»

Ресурси від організації “Ла-Страда Україна”:

Методичні рекомендації «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення»

Навчально-методичний посібник «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе», в якому розміщено заняття для учнів та учениць «Протидія кібербулінгу або лайфхак, як користуватись Інтернетом безпечно», (ст. 141)

Безпека дітей в Інтернеті. Ліфлет «А з чим ти стикаєшся в Інтернеті?»

Навчальний анімаційний ролик «Цінуй життя!»

Канал “Права людини та Інтернет”

Відео про безпеку в Інтернеті від Координатора проектів ОБСЄ в Україні:

«Захисти свою персональну інформацію»;

«Захистити свої гроші під час онлайн-шопінгу»

Центр безпеки Google. Батьківський контроль: “Допомагаємо встановлювати правила користування цифровим контентом”

Відеоуроки для професіональних спільнот від проєкту Ради Європи  «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні»:

Відеоурок 1 – Захист дітей онлайн

Відеоурок 2 – Сексуальний шантаж

Відеоурок 3 – Секстинг

Відеоурок 4 – Секс-чатинг

Відеоурок 5 – Грумінг

Відеоурок 6 – Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти

Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» від проєкту Ради Європи  «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні».

Рекомендації  Міжнародного союзу електрозв’язку щодо захисту дітей у цифровому середовищі:

«Захист дітей у цифровому середовищі: рекомендації для батьків та освітян»;

«Захист дітей у цифровому середовищі: рекомендації для індустрій»;

«Захист дітей у цифровому середовищі: рекомендації для органів державної влади».

Урок – гра для 4-го класу «Безпечний Інтернет та правила роботи в ньому»

Міні-книга про права та правила безпеки дітей у цифровому середовищі та робочий зошит від Міжнародного союзу електрозв’язку «У мережі з Санго» ;

«Робочий зошит із безпеки в цифровому середовищі. Виконай завдання разом із Санго».

Вебінари Школи онлайн-безпеки дітей

Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті»

Дитяча безпека в Інтернеті: технології та рекомендації на допомогу батькам.

Дія Влог // Безпека дітей в інтернеті

Проєкт Міністерства цифрової трансформації України “Безпека дітей в Інтернеті”. Додаткові матеріали

Освітні матеріали (відеоуроки), розроблені Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством освіти і науки України  спільно з Громадською організацією «МІНЗМІН»:

Відеопоради про приватність та безпеку у соціальних мережах:

Соціальні відео:

Online сексуальне насильство над дітьми (коротка версія)

Online сексуальне насильство над дітьми (кібер грумінг)

Соціальна реклама про захищеність дітей в Інтернеті

Онлайн – секрети Open Kids