28 квітня 2022 року відбулася практична онлай-конференція для працівників психологічної служби у системі освіти міста Києва «Практики психологічного та соціально-педагогічного супроводу учасників освітнього процесу під час дистанційного навчання в умовах війни».
Робота розпочалась з вітального вступного слова завідувачки науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи ІПО Київського університету імені Бориса Грінченка і модератора заходу Ольги Василівни Хмелєвої-Токарєвої, яка налаштувала учасників на роботу і ознайомила з програмою конференції.
До роботи конференції доєдналась Вікторія В’ячеславівна Назаревич – кандидат психологічних наук, доцент кафедри вікової та педагогічної психології Рівненського державного гуманітарного університету, тренер навчально-освітніх тренінгів, керівник освітніх програм Інституту інтергативної арт-терапії. «Терапевтична інтервенція і лялькотерапія у військовій кризі при роботі із дітьми» – тема, яку ґрунтовно, структуровано і послідодовно висвітлила Вікторія В’ячеславівна.
Про дієві і екологічні техніки стабілізації психологічного стану у дітей та дорослих (ігрова терапія, робота з пластичними матеріалами тощо), ефективність яких підтверджена психологічною практикою у кризових умовах, розповіла Людмила Стреж – практичний психолог, системно-сімейний арт-терапевт, консультант в методах КПТ та арт-терапіїї, навчаючий тренер в напрямку “дитяча психологія, арт-терапія та арт-педагогіка”.
Людмила Стреж “Теніки на стабілізіцію емоційного стану у дітей та дорослих”: презентація
Завідувачка НМЦ практичної психології і соціальної роботи Ольга Василівна Хмелєва-Токарєва розмовляла з учасниками конференції про особливості психологічного та соціально-педагогічного супроводу учасників освітнього процесу під час дистанційного навчання в умовах війни, відповідала на важливі та актуальні запитання, що стосуються роботи практичного психолога та соціального педагога закладу освіти, ділилася покликаннями на професійні онлайн-ресурси, інформацією про діючі супервізійні та балінтовські групи, групи психологічної підтримки тощо.
Сподіваємося, що учасникам стануть у нагоді отримані під час конференції нові знання, вони зможуть застосовувати їх як в професійній діяльності, так і для самодопомоги та психологічної допомоги рідним і близьким.
Дякуємо усім за активну участь та співпрацю!