Громадяни України в період епідемії коронавірусної інфекції гостро потребують емоційної підтримки, а, часто, і психологічної допомоги. Психологічна спільнота відреагувала на цю потребу. Психологи проводять просвітницьку роботу через ЗМІ та інтернет-ресурси, консультують онлайн. Не стоїть осторонь цієї діяльності і психологічна служба у системі освіти: практичні психологи закладів освіти продовжують свою роботу у дистанційному форматі, надають допомогу учасникам освітнього процесу, відповідно до технічних можливостей і фахової компетентності.
Крім того, чи не щодня з’являються різноманітні групи психологічної підтримки, державні та громадські ініціативи, які готові на безоплатній основі надавати психологічну допомогу у подоланні проблем, пов’язаних із спалахом COVID-19 та антивірусним карантином:
- Моніторинговий центр КМДА з протидії COVID-19 запустив Віртуальну платформу емоційної підтримки. Це безкоштовний ресурс для киян. На цій платформі можна абсолютно безкоштовно отримати емоційну підтримку, психологічну допомогу під час карантину, спричиненого пандемією коронавірусу. Професійні консультації надають фахівці – тренери з емоційного інтелекту Освітнього хабу міста Києва. Також, ті, хто хоче з користю провести час вдома, знайдуть на сайті різні онлайн-курси. Завдяки платформі можна проводити і спортивні онлайн- тренування, або можна здійснювати віртуальні екскурсії найкращими музеями столиці, що зараз тимчасово зачинені.
- Громадська організація “Інститут медико-соціальних проблем вразливих категорій населення” в рамках проекту “Кризова психологічна та психосоціальна допомога постраждалим внаслідок кризових обставин, спричинених спалахом COVID-19″, що здійснюється за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, від 01.04.2020 р. запустила гарячу телефонну лінію, за якою безкоштовно здійснюється кризове психологічне консультування всіх громадян для опанування стресу внаслідок коронавірусу: +380962093702; +380665732744.
- Навчально-практичний центр психологічних інновацій Інституту соціальної та політичної психології НАПН України зініціював Відкритий проект психологічної підтримки і допомоги громадянам в умовах пандемії COVID-19 «ОНЛАЙН-КОЛО». Передбачені наступні ФОРМИ НАДАННЯ ДОПОМОГИ: -прямі ефіри у режимі «запитання-відповідь»; -групи підтримки для громадян, що переживають стресові стани у зв’язку з дотриманням карантинного режиму (батьки з маленькими дітьми, самотні люди тощо); -інформаційна підтримка та навчальні вебінари для психологів та інших фахівців допомагальних професій; -індивідуальні консультації. Вказані заходи відбуватимуться на сторінці Навчально-практичного центру психологічних інновацій Інституту соціальної та політичної психології НАПН України у мережі Фейсбук https://www.facebook.com/centerispp/. Приєднатися до онлайн-групи психологічної підтримки можна ТУТ. Щоб зробити заявку на отримання індивідуальної консультації, потрібно написати повідомлення у месенджер на сторінці Центру (https://www.facebook.com/centerispp/).
- Волонтерська служба психологічної підтримки “Альтернатива”. Волонтерська служба створена як соціальний проект при Центрі розвитку особистості “Альтернатива” на період карантину у зв’язку з COVID-19. Тут можна отримати безкоштовну психологічну підтримку у вигляді індивідуальної онлайн або текстової консультації, а, також, записатися в групу психологічної підтримки.
- Телефон довіри Київського міського центру роботи з жінками. Телефон довіри приймає дзвінки від тих, хто зіткнувся з психологічними проблемами на карантині. Мета цієї ініціативи – попередження напруги у стосунках, конфліктів та домашнього насильства, що виникають внаслідок постійного перебування замкнутому просторі і постійному контакті в межах родини. Звертатися за допомогою можна щоденно з 9.00 до 00.00. Зателефонувати в службу довіри можна за номерами: 044-272-15-00 – з мобільного телефону і 15-00 – зі стаціонарного.