Міністерством освіти і науки України спільно з Українським інститутом розвитку освіти, в рамках національної антибулінгової програми «Дружній простір», створено навчально-методичний посібник «Як ти? Уроки з психології для школярів (10-14 років)».

Посібник містить теоретичну інформацію щодо психологічних особливостей учнів 5–8 класів, а також методичні рекомендації до проведення уроків з психології на такі важливі теми, як: «Самооцінка та самоцінність», «Стрес і стресостійкість», «Взаємодія в команді: конфлікти», «Інакшість іншого та толерантність», «Особисті межі», «Емоційний інтелект», «Основи самопідтримки та самодопомоги у складних ситуаціях».

Зазначені матеріали можуть бути використані під час формування громадянської та соціальної компетентності реалізації соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі Державного стандарту повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 898 від 30 вересня 2020 р.

Навчально-методичний посібник призначений для практичних психологів та соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти, а також може бути використаний учителями під час виховних заходів та в позашкільній роботі.

Запропонований посібник може супроводжувати як самостійний предмет, так і використовуватися для підсилення інших уроків навчальної програми.

Навчально-методичний посібник «Як ти? Уроки з психології для школярів (10-14 років)» схвалено для використання в освітньому процесі в закладах загальної середньої освіти.

Посібник доступний в електронному вигляді, кожен урок доповнений презентацією.

Матеріали посібника «Як ти? Уроки з психології для школярів (10-14 років)» доступні за посиланням: https://uied.org.ua/navchalno-metodychnyj-posibnyk-yak-ty-uroky-z-psyhologiyi-dlya-shkolyariv-10-14-rokiv/

Також доступні для перегляду дві відеоінструкції з проведення уроків:

7 клас Тема 4. Інакшість іншого і толерантність

8 клас Тема 6. Емоційний інтелект