Семінар-практикум «Робота психолога з емоційними станами педагогічного колективу та учнів. Способи самовідновлення.»

14 чеIMG_20180614_153627рвня 2018 року у спеціалізованій школі № 94 «Еллада» відбувся семінар-практикум для практичних психологів закладів освіти «Робота психолога з емоційними станами педагогічного колективу та учнів. Способи самовідновлення.» Участь у заході взяли близько ста практичних психологів ДЗО, ЗЗСО та закладів ПТО.

Семінар був присвячений актуальній темі, адже в наш непростий час потрясінь та стресів працівники психологічної служби потребують сучасних, перевірених і дієвих методів стабілізації та гармонізації емоційного стану людини.

Про особливості роботи з емоційними станами колективів (педагогічний, учнівський) в складних соціальних умовах розповіла  Ольга Тарасівна Плетка, практичний психолог, магістр соціальної роботи, магістр фізичної реабілітації, арт-терапевт, казкотерапевт, практик транзактного аналізу, травматерапевт, молодший науковий співробітник лабораторії психології малих груп та міжгрупових відносин Інституту соціальної та політичної психології НАПН України,  викладач Інституту підготовки кадрів Державної системи Центрів Зайнятості, тренер методичного реабілітаційного центру ІСПП НАПН України, психолог-волонтер проектів Київської міської організації Товариства Червоного Хреста України, член Ради Правління НС «Національна психологічна асоціація», член Правління ГО «Асоціація психологів освіти», член ВГО «Арт-терапевтична асоціація», член Ради ВГО «Українська асоціація транзактного аналізу». Ольга Тарасівна надала теоретичне підґрунтя роботи з емоціями, нагадавши про базові емоції, емоційні стани, сильні емоційні реакції, складові та функції емоцій, показала найновіші  техніки роботи з емоційною сферою людини сучасної міжнародної психологічної практики. Доповідь була емоційною, динамічною, з використанням різних видів групової та індивідуальної роботи:  психологи мали змогу взяти участь у дидактичній грі  “ Складові базових емоцій ”, у вправах і техніках “ Сила емоції ”, “ Нейрографіка емоційних станів ”,  «Кольорові рухи»,  “ Береги емоцій ”, «Майндфулнес», «Сила посмішки».

У майстер-класі «Розвиток творчих здібностей педагогів як профілактика емоційного вигорання»  практичний психолог ДНЗ №634 Дарницького району м. Києва  Бутунець Світлана Степанівна  продемонструвала ефективні  арт -терапевтичні техніки профілактики емоційного вигорання та самовідновлення.

Учасники семінару випробували їх ефективність, тим самим гармонізуючи власний емоційний стан. Особливо позитивний відгук присутніх викликало виготовлення ляльки – мотанки із паперових серветок «Фея бажань».

Крім іншого, серед завдань семінару були: спонукання до творчого професійного підходу у корекції емоційних розладів в умовах кризи,  та профілактика професійного вигорання працівників психологічної служби,  і вони, на нашу думку, успішно виконані.