Семінар по роботі з внутрішньо переміщеними особами

20151119_142040

19 листопада 2015 року в Інституті післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся семінар«Робота психологічної служби навчального закладу з внутрішньо переміщеними особами» для працівників психологічної служби. Організатором семінару виступ Науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи.
Ващук О.І. Зменшення негативних наслідків процесу переміщення на жінок. (презентація)
Лигомина Т.А. Умови успішної адаптації та інтеграції дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб до навчального закладу (презентація)
Лебідь Н.Л. Техніка «коло» як метод ненасильницького вирішення конфлікту (презентація)
Допомога дітям, постраждалим внаслідок воєнного конфлікту (довідник)
На семінарі піднімалися актуальні питання забезпечення сприятливого середовища для дітей–вимушених переселенців в навчальному закладі.
Завідувач НМЦ практичної психології і соціальної роботи ІППО КУ імені Бориса Грінченка О.І. Кепканова наголосила на розгалуженні понять «вимушені переселенці», «мігранти» та «еміграти», а також ознайомила присутніх зі статистичними даними щодо проблеми переміщення в країні.
На умовах успішної адаптації та інтеграції дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб до навчального закладу сконцентрувала увагу у виступі психолог НМЦ практичної психології і соціальної роботи Т.А. Лигомина.Старший науковий співробітник лабораторії психодіагностики і науково-психологічної інформації Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, кандидат психологічних наук О.Ю. Чекстере презентувала довідник вихователя дошкільного навчального закладу «Допомога дітям, постраждалим внаслідок воєнного конфлікту».
Досвідом впровадження проекту «Зменшення негативних наслідків процесу переміщення на жінок, дітей та родин в Україні» поділилася О.І. Ващук координатор проекту, спеціаліст Київської міської організації Товариства Червоного Хреста України.
Завідувач відділу психологічних досліджень НДЛ культури лідерства КУ імені Бориса Грінченка Лебідь Н.К. поділилася досвідом впровадження техніки «Коло» як методу ненасильницького вирішення конфлікту.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *